800B1R0BT500XT1K — RF CAPACITOR, 1PF, 500V, 1111
Illustrative purposes only
800B1R0BT500XT1K
RF CAPACITOR, 1PF, 500V, 1111
  • Manufacturer: KYOCERA AVX
  • Product type: RF Capacitors
  • Capacitance:1pF; Voltage Rating:500VDC; Product Range:800B Series; Capacitance Tolerance:± 0.1pF; Operating Temperature Max:125°C; Capacitor Case Style:1111 ^2828 Metric 47AM8470
  • SVHC: No SVHC (17-Dec-2015)
  • Capacitance: 1pF
  • Product Range: 800B Series
  • Voltage Rating: 500VDC
  • Capacitor Case Style: 1111 [2828 Metric]
  • Capacitance Tolerance: ± 0.1pF
  • Operating Temperature Max: 125°C