800A4R7BT250XT — RF CAPACITOR, 4.7PF, 250VDC, 0505
Illustrative purposes only
800A4R7BT250XT
RF CAPACITOR, 4.7PF, 250VDC, 0505
  • Manufacturer: KYOCERA AVX
  • Product type: RF Capacitors
  • Capacitance:4.7pF; Voltage Rating:250VDC; Product Range:800A Series; Capacitance Tolerance:± 0.1pF; Operating Temperature Max:125°C; Capacitor Case Style:0505 ^1414 68AK1281
  • SVHC: No SVHC (17-Dec-2015)
  • Capacitance: 4.7pF
  • Product Range: 800A Series
  • Voltage Rating: 250VDC
  • Capacitor Case Style: 0505 [1414 Metric]
  • Capacitance Tolerance: ± 0.1pF
  • Operating Temperature Max: 125°C