UMCS30F-48-E — AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE & Medical, 1 Outputs, 31.2 W, 48 VDC, 650 mA
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
UMCS30F-48-E
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE & Medical, 1 Outputs, 31.2 W, 48 VDC, 650 mA
  • No. of Outputs: 1Outputs
  • Output Power Max: 31.2W
  • Current, Output 4: -
  • Input Voltage VAC: 85V AC to 264V AC
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 650mA
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 48VDC