TUHS3F24 — AC/DC PCB Mount Power Supply (PSU), ITE, 1 Output, 3.12 W, 24 V, 130 mA
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
TUHS3F24
AC/DC PCB Mount Power Supply (PSU), ITE, 1 Output, 3.12 W, 24 V, 130 mA
  • SVHC: To Be Advised
  • Depth: 28.7mm
  • Width: 17.5mm
  • Height: 12.7mm
  • Product Range: TUHS3F Series
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Power Max: 3.12W
  • Input Voltage VAC: 85V AC to 264V AC
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 130mA
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 24V