SSHB21H-R15164 — Choke, Common Mode, Through Hole, 16.4 mH, 1.5 A, SSHB21H Series
Illustrative purposes only
SSHB21H-R15164
Choke, Common Mode, Through Hole, 16.4 mH, 1.5 A, SSHB21H Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • Inductance:16.4mH; Rated Current:1.5A; Product Range:SSHB21H Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018)
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 16.4mH
  • Product Range: SSHB21H Series
  • DC Current Rating: 1.5A
  • DC Resistance Max: 0.31ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C