SSHB10HS-R10122 — Choke, Common Mode, Through Hole, 12.2 mH, 1 A, SSHB10HS Series
Illustrative purposes only
SSHB10HS-R10122
Choke, Common Mode, Through Hole, 12.2 mH, 1 A, SSHB10HS Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • Inductance:12.2mH; Rated Current:1A; Product Range:SSHB10HS Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018)
  • SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
  • Inductance: 12.2mH
  • Product Range: SSHB10HS Series
  • DC Current Rating: 1A
  • DC Resistance Max: 0.43ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C