SS10PH45-M3/86A — Schottky Rectifier, 45 V, 10 A, Single, TO-277A, 3 Pins, 720 mV
Illustrative purposes only
SS10PH45-M3/86A
Schottky Rectifier, 45 V, 10 A, Single, TO-277A, 3 Pins, 720 mV
  • SVHC: Lead (21-Jan-2025)
  • No. of Pins: 3Pins
  • Product Range: eSMP Series
  • Diode Configuration: Single
  • Forward Voltage Max: 720mV
  • Forward Surge Current: 200A
  • Average Forward Current: 10A
  • Operating Temperature Max: 175°C
  • Repetitive Peak Reverse Voltage: 45V