SRF1709-352Y — Common Mode Choke, 3.5 mH, 2.5 A, 14.6 mm L, 16.5 mm W, 8.9 mm H, SRF1709 Series
Illustrative purposes only
SRF1709-352Y
Common Mode Choke, 3.5 mH, 2.5 A, 14.6 mm L, 16.5 mm W, 8.9 mm H, SRF1709 Series
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Common Mode Chokes / Filters
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: -
  • Inductance: 3.5mH
  • Product Range: SRF1709 Series
  • Product Width: 16.5mm
  • Qualification: -
  • Product Height: 8.9mm
  • Product Length: 14.6mm
  • DC Current Rating: 2.5A