SRF0905A-652Y — Filter, Line, 6.5 mH, SRF0905A Series, 5 kohm, 300 mA, 9.2mm x 6mm x 5mm
Illustrative purposes only
SRF0905A-652Y
Filter, Line, 6.5 mH, SRF0905A Series, 5 kohm, 300 mA, 9.2mm x 6mm x 5mm
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Common Mode Chokes / Filters
  • Rated Current:300mA; Inductance:6.5mH; Product Range:SRF0905A Series; Impedance:5kohm; Common Mode Filter Case:9.2mm x 6mm x 5mm; Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; SVHC:No
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 5kohm
  • Inductance: 6.5mH
  • Product Range: SRF0905A Series
  • Product Width: 6mm
  • Qualification: AEC-Q200
  • Product Height: 5mm
  • Product Length: 9.2mm
  • DC Current Rating: 300mA