SQJ200EP-T1_JE3 — Dual MOSFET, Dual N Channel, 20 V, 60 A, 3700 µohm
Illustrative purposes only
SQJ200EP-T1_JE3
Dual MOSFET, Dual N Channel, 20 V, 60 A, 3700 µohm
  • Manufacturer: VISHAY
  • Product type: Dual MOSFETs
  • SVHC: Lead (25-Jun-2025)
  • No. of Pins: 4Pins
  • Channel Type: Dual N Channel
  • Product Range: TrenchFET Series
  • Qualification: AEC-Q101
  • Transistor Case Style: PowerPAK SO
  • Operating Temperature Max: 175°C
  • Power Dissipation N Channel: 48W
  • Power Dissipation P Channel: -
  • Drain Source Voltage Vds N Channel: 20V
  • Drain Source Voltage Vds P Channel: -
  • Continuous Drain Current Id N Channel: 60A