SIZF5300DT-T1-GE3 — Dual MOSFET, N Channel, 30 V, 30 V, 125 A, 125 A, 2020 µohm
Illustrative purposes only
SIZF5300DT-T1-GE3
Dual MOSFET, N Channel, 30 V, 30 V, 125 A, 125 A, 2020 µohm
  • Manufacturer: VISHAY
  • Product type: Dual MOSFETs
  • MSL: MSL 1 - Unlimited
  • SVHC: Lead (21-Jan-2025)
  • No. of Pins: 12Pins
  • Channel Type: N Channel
  • Product Range: TrenchFET Gen V Series
  • Qualification: -
  • Transistor Case Style: PowerPAIR
  • Operating Temperature Max: 150°C
  • Power Dissipation N Channel: 56.8W
  • Power Dissipation P Channel: 56.8W
  • Drain Source Voltage Vds N Channel: 30V
  • Drain Source Voltage Vds P Channel: 30V
  • Continuous Drain Current Id N Channel: 125A
  • Continuous Drain Current Id P Channel: 125A