SIZF300DT-T1-GE3 — Dual MOSFET, N Channel, 30 V, 30 V, 141 A, 141 A, 1600 µohm
Illustrative purposes only
SIZF300DT-T1-GE3
Dual MOSFET, N Channel, 30 V, 30 V, 141 A, 141 A, 1600 µohm
  • Manufacturer: VISHAY
  • Product type: Dual MOSFETs
  • Transistor Polarity:Dual N Channel; Continuous Drain Current Id:141A; Drain Source Voltage Vds:30V; On Resistance Rds(on):0.0016ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage
  • MSL: MSL 1 - Unlimited
  • SVHC: Lead (07-Nov-2024)
  • No. of Pins: 9Pins
  • Channel Type: N Channel
  • Product Range: TrenchFET Gen IV SkyFET Series
  • Qualification: -
  • Transistor Case Style: PowerPAIR
  • Operating Temperature Max: 150°C
  • Power Dissipation N Channel: 74W
  • Power Dissipation P Channel: 74W
  • Drain Source Voltage Vds N Channel: 30V
  • Drain Source Voltage Vds P Channel: 30V
  • Continuous Drain Current Id N Channel: 141A
  • Continuous Drain Current Id P Channel: 141A