SF-3812TL050TS — Fuse, Surface Mount, 500 mA, Time Delay, 250 V, 3812 [10030 Metric], SF-3812TL-TS Series
Illustrative purposes only
SF-3812TL050TS
Fuse, Surface Mount, 500 mA, Time Delay, 250 V, 3812 [10030 Metric], SF-3812TL-TS Series
  • SVHC: Lead (04-Feb-2026)
  • Fuse Current: 500mA
  • Product Range: SF-3812TL-TS Series
  • Fuse Case Style: 3812 [10030 Metric]
  • Voltage Rating VAC: 250V
  • Voltage Rating VDC: -
  • Blow Characteristic: Time Delay
  • Breaking Capacity Current AC: 50A