SF-0402F125-2 — Fuse, Surface Mount, 1.25 A, Fast Acting, 32 VDC, 0402 (1005 Metric), SF-0402F
Illustrative purposes only
SF-0402F125-2
Fuse, Surface Mount, 1.25 A, Fast Acting, 32 VDC, 0402 (1005 Metric), SF-0402F
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Fuses
  • Fuse Current: 1.25A
  • Product Range: SF-0402F
  • Fuse Case Style: 0402 (1005 Metric)
  • Voltage Rating VDC: 32VDC
  • Blow Characteristic: Fast Acting
  • Breaking Capacity Current DC: 35A