SBC4-3R3-642 — INDUCTOR, 3.3UH, 20%, 6.4A, RADIAL
Illustrative purposes only
SBC4-3R3-642
INDUCTOR, 3.3UH, 20%, 6.4A, RADIAL
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 3.3µH
  • Product Range: SBC Series
  • DC Resistance Max: 0.02ohm
  • RMS Current (Irms): 6.4A
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Saturation Current (Isat): 8.6A