SBC1-151-431 — INDUCTOR, 150UH, 10%, 0.57A, RADIAL
Illustrative purposes only
SBC1-151-431
INDUCTOR, 150UH, 10%, 0.57A, RADIAL
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 150µH
  • Product Range: SBC Series
  • DC Resistance Max: 0.65ohm
  • RMS Current (Irms): 570mA
  • Inductance Tolerance: ± 10%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Saturation Current (Isat): 470mA