PTL110S-FF200T-QPS150 — Touch Sensor, 200mm, 870nm Infrared LED, Fixed Field, Digital, 10 to 30VDC
Illustrative purposes only
PTL110S-FF200T-QPS150
Touch Sensor, 200mm, 870nm Infrared LED, Fixed Field, Digital, 10 to 30VDC
  • Sensing Method: Fixed Field
  • Supply Voltage Max: 30VDC
  • Supply Voltage Min: 10VDC
  • Sensing Distance Max: 200mm
  • Operating Temperature Max: 50°C
  • Operating Temperature Min: -40°C