PSW1110-150GPI — PRESSURE SWITCH, 150PSI, PNP, 1/8" MNPT
Illustrative purposes only
PSW1110-150GPI
PRESSURE SWITCH, 150PSI, PNP, 1/8" MNPT
  • Manufacturer: OMEGA
  • Product type: Pressure Switches
  • Pressure Type:Gauge; Pressure Port Type:NPT Male; Operating Pressure Min:0psi; Operating Pressure Max:150psi; Contact Configuration:-; Switching Voltage Max:-; 25AK9152
  • Deadband Max: 150psi
  • Deadband Min: 0psi
  • Pressure Type: Gauge
  • Switching Voltage Max: -
  • Operating Pressure Max: 150psi
  • Operating Pressure Min: 0psi
  • Operating Temperature Max: 60°C
  • Operating Temperature Min: -10°C