PF-FB2-150 — Fuse, Industrial / Power, Bolt Mounting, PF-F Series, 150 A, 800 V, 800 V, 24.1mm x 111.6mm
Illustrative purposes only
PF-FB2-150
Fuse, Industrial / Power, Bolt Mounting, PF-F Series, 150 A, 800 V, 800 V, 24.1mm x 111.6mm
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Fuse Current: 150A
  • Product Range: PF-F Series
  • Fuse Size Metric: 24.1mm x 111.6mm
  • Fuse Size Imperial: 0.95" x 4.4"
  • Voltage Rating VAC: 800V
  • Voltage Rating VDC: 800V