PA4341.682ANLT — INDUCTOR, SHLD, AEC-Q200, 6.8UH, 4.5A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
PA4341.682ANLT
INDUCTOR, SHLD, AEC-Q200, 6.8UH, 4.5A
  • Manufacturer: PULSE ELECTRONICS
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance: 6.8µH
  • Product Range: PA4341.XXXANLT Series
  • Product Width: 6.6mm
  • Product Height: 2.8mm
  • Product Length: 7.1mm
  • DC Resistance Max: 0.05ohm
  • RMS Current (Irms): 4.5A
  • Power Inductor Case: 7.1mm x 6.6mm x 2.8mm
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Saturation Current (Isat): 6A