NS10145T152MNA — INDUCTOR, SHIELDED, 1MH, 360MA, SMD
Illustrative purposes only
NS10145T152MNA
INDUCTOR, SHIELDED, 1MH, 360MA, SMD
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance: 1.5mH
  • Product Range: NS Series
  • Product Width: 10.1mm
  • Product Height: 4.5mm
  • Product Length: 10.1mm
  • DC Resistance Max: 3.7ohm
  • RMS Current (Irms): 270mA
  • Power Inductor Case: 10.1mm x 10.1mm x 4.5mm
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Saturation Current (Isat): 360mA