NS10145T102MNVV — INDUCTOR, AEC-Q200, 1MH, SHIELDED, 0.32A
Illustrative purposes only
NS10145T102MNVV
INDUCTOR, AEC-Q200, 1MH, SHIELDED, 0.32A
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance:1mH; RMS Current (Irms):320mA; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):410mA; Product Range:NS Series; Inductor Case / Package:-; 95AJ6760
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 1mH
  • Product Range: NS Series
  • Product Width: 10.1mm
  • Product Height: 4.5mm
  • Product Length: 10.1mm
  • DC Resistance Max: 3.1ohm
  • RMS Current (Irms): 320mA
  • Power Inductor Case: 10.1mm x 10.1mm x 4.5mm
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Shielded
  • Inductor Case / Package: -
  • Saturation Current (Isat): 410mA