NRS5040T4R7NMGKV — INDUCTOR, SHIELDED, 4.7UH, 30%, 3.1A, SM
Illustrative purposes only
NRS5040T4R7NMGKV
INDUCTOR, SHIELDED, 4.7UH, 30%, 3.1A, SM
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • INDUCTOR, SHIELDED, 4.7UH, 30%, 3.1A, SMD; Inductance:4.7µH; RMS Current (Irms):3.1A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):3.3A; Product Range:NRS Series; In
  • Power Inductor Case: 4.9mm x 4.9mm x 4mm