NRS4018T470MDGJ — INDUCTOR, 47UH, SHIELDED, 0.52A
Illustrative purposes only
NRS4018T470MDGJ
INDUCTOR, 47UH, SHIELDED, 0.52A
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inducta; INDUCTOR, 47UH, SHIELDED, 0.52A; Inductance:47µH; RMS Current (Irms):520mA; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):700mA; Product Range:NRS Series; Inductor Ca
  • Power Inductor Case: 4mm x 4mm x 1.8mm