NRS4018T221MDGJ — INDUCTOR, 220UH, SHIELDED, 0.21A
Illustrative purposes only
NRS4018T221MDGJ
INDUCTOR, 220UH, SHIELDED, 0.21A
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Induct; INDUCTOR, 220UH, SHIELDED, 0.21A; Inductance:220µH; RMS Current (Irms):210mA; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):310mA; Product Range:NRS Series; Inductor
  • Power Inductor Case: 4mm x 4mm x 1.8mm