NR3015T1R5N — INDUCTOR, SHIELDED, 1.5UH, 1.8A, SMD
Illustrative purposes only
NR3015T1R5N
INDUCTOR, SHIELDED, 1.5UH, 1.8A, SMD
  • Manufacturer: TAIYO YUDEN
  • Product type: SMD Power Inductors
  • In; INDUCTOR, SHIELDED, 1.5UH, 1.8A, SMD; Inductance:1.5µH; RMS Current (Irms):1.82A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.8A; Product Range:NR Series; Inducto
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Power Inductor Case: 3mm x 3mm x 1.5mm