NLV32T-R82J-PF — Wirewound Inductor, 820 nH, 0.65 ohm, 140 MHz, 450 mA, 1210 [3225 Metric], NLV
Illustrative purposes only
NLV32T-R82J-PF
Wirewound Inductor, 820 nH, 0.65 ohm, 140 MHz, 450 mA, 1210 [3225 Metric], NLV
  • Manufacturer: TDK
  • Product type: Wirewound Inductors
  • Inductance: 820nH
  • Core Material: Ferrite
  • Product Range: NLV
  • Product Width: 2.5mm
  • Product Height: 2.2mm
  • Product Length: 3.2mm
  • DC Current Rating: 450mA
  • DC Resistance Max: 0.65ohm
  • Inductor Case Style: 1210 [3225 Metric]
  • Inductance Tolerance: ± 5%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Inductor Case / Package: 1210 [3225 Metric]
  • Self Resonant Frequency: 140MHz