L0603B100KPWFT — Power Inductor (SMD), 10 µH, 200 mA, Shielded, L-PWF Series, 0603 [1608 Metric]
Illustrative purposes only
L0603B100KPWFT
Power Inductor (SMD), 10 µH, 200 mA, Shielded, L-PWF Series, 0603 [1608 Metric]
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: SMD Power Inductors
  • Inductance:10µH; RMS Current (Irms):200mA; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):-; Product Range:L-PWF Series; Power Inductor Case:0603 [1608 Metric]; DC Resistan
  • SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
  • Inductance: 10µH
  • Product Range: L-PWF Series
  • Product Width: 0.8mm
  • Product Height: 0.8mm
  • Product Length: 1.6mm
  • DC Resistance Max: 1.2ohm
  • RMS Current (Irms): 200mA
  • Inductance Tolerance: ± 10%