DEL-CD10ED220JO3F — SILVER MICA CAPACITOR 22PF, 500V, 5%, RA
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
DEL-CD10ED220JO3F
SILVER MICA CAPACITOR 22PF, 500V, 5%, RA
  • Manufacturer: CORNELL DUBILIER
  • Product type: Mica Capacitors
  • SILVER MICA CAPACITOR 22PF, 500V, 5%, RADIAL; Capacitance:22pF; Capacitance Tolerance: 5%; Voltage Rating:500V; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:3.6mm; Packaging:
  • SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
  • Capacitance: 22pF
  • Voltage(DC): 500V
  • Lead Spacing: 3.6mm
  • Product Range: Type CD10 Series
  • Product Width: 4.8mm
  • Qualification: -
  • Product Height: 10.38mm
  • Product Length: 9.1mm
  • Capacitor Terminals: PC Pin
  • Capacitance Tolerance: 5%
  • Capacitor Case / Package: Radial Leaded
  • Operating Temperature Max: 125°C
  • Operating Temperature Min: -55°C