DDZ5V1BS-7 — Zener Single Diode, 5.1 V, 200 mW, SOD-323, 2 Pins, 150 °C, Surface Mount
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
DDZ5V1BS-7
Zener Single Diode, 5.1 V, 200 mW, SOD-323, 2 Pins, 150 °C, Surface Mount
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • No. of Pins: 2Pins
  • Diode Mounting: Surface Mount
  • Diode Case Style: SOD-323
  • Power Dissipation: 200mW
  • Zener Voltage Nom: 5.1V
  • Operating Temperature Max: 150°C