CWP3230A-220M — Wirewound Inductor, 22 µH, 0.88 ohm, 70 MHz, 700 mA, CWP3230A Series
Illustrative purposes only
CWP3230A-220M
Wirewound Inductor, 22 µH, 0.88 ohm, 70 MHz, 700 mA, CWP3230A Series
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 22µH
  • Core Material: Ferrite
  • Product Range: CWP3230A Series
  • Product Width: 2.5mm
  • Product Height: 3mm
  • Product Length: 3.2mm
  • DC Current Rating: 700mA
  • DC Resistance Max: 0.88ohm
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Inductor Case / Package: -
  • Self Resonant Frequency: 70MHz