CWF1612A-R15K — Wirewound Inductor, AEC-Q200, 150 nH, 0.15 ohm, 1.35 GHz, 1.45 A, 0603 [1608 Metric]
Illustrative purposes only
CWF1612A-R15K
Wirewound Inductor, AEC-Q200, 150 nH, 0.15 ohm, 1.35 GHz, 1.45 A, 0603 [1608 Metric]
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 150nH
  • Core Material: Ferrite
  • Product Range: CWF1612A Series
  • Product Width: 1.15mm
  • Product Height: 1.05mm
  • Product Length: 1.65mm
  • DC Current Rating: 1.45A
  • DC Resistance Max: 0.15ohm
  • Inductance Tolerance: ± 10%
  • Inductor Construction: Wirewound
  • Inductor Case / Package: 0603 [1608 Metric]
  • Self Resonant Frequency: 1.35GHz