CM453232-101JL — Wirewound Inductor, 100 µH, 8 ohm, 8 MHz, 110 mA, 1812 [4532 Metric], CM45 Series
Illustrative purposes only
CM453232-101JL
Wirewound Inductor, 100 µH, 8 ohm, 8 MHz, 110 mA, 1812 [4532 Metric], CM45 Series
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: Wirewound Inductors
  • Inductance:100µH; Product Range:CM45 Series; DC Current Rating:110mA; High Frequency Inductor Case:1812 [4532 Metric]; Inductor Construction:Wirewound; DC Resistance Max:8ohm; Ind
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 100µH
  • Core Material: Ferrite
  • Product Range: CM45 Series
  • Product Width: 3.2mm
  • Product Height: 3.2mm
  • Product Length: 4.5mm
  • DC Current Rating: 110mA
  • DC Resistance Max: 8ohm
  • Inductance Tolerance: ± 5%
  • Inductor Construction: -
  • Inductor Case / Package: 1812 [4532 Metric]
  • Self Resonant Frequency: 8MHz