B32671L1222J — CAPACITOR POLYPROPYLENE PP FILM, 2200PF,
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
B32671L1222J
CAPACITOR POLYPROPYLENE PP FILM, 2200PF,
  • Manufacturer: EPCOS
  • Product type: General Purpose Film Capacitors
  • Capacitance: 2200pF
  • Voltage(AC): 600V
  • Voltage(DC): 1.6kV
  • Lead Spacing: 10mm
  • Product Range: B32671L Series
  • Product Width: 5mm
  • Product Height: 11mm
  • Product Length: 13mm
  • Capacitor Mounting: Through Hole
  • Capacitor Terminals: PC Pin
  • Capacitance Tolerance: ± 5%
  • Capacitor Case / Package: Radial Box - 2 Pin
  • Operating Temperature Min: -55°C