B32652A4224K189 — Power Film Capacitor, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, 0.22 µF, ± 10%, Through Hole
Illustrative purposes only
B32652A4224K189
Power Film Capacitor, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, 0.22 µF, ± 10%, Through Hole
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Capacitance: 0.22µF
  • Voltage(AC): 200V
  • Voltage(DC): 400V
  • Lead Spacing: 15mm
  • Product Range: B32652 Series
  • Product Width: 7mm
  • Qualification: AEC-Q200
  • Product Height: 12.5mm
  • Product Length: 18mm
  • Capacitor Mounting: Through Hole
  • Capacitor Terminals: Radial Leaded
  • Capacitance Tolerance: ± 10%
  • Capacitor Case / Package: Radial Box - 2 Pin
  • Operating Temperature Max: 110°C
  • Operating Temperature Min: -55°C