AMES15-12S277NZ — AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, 1 Outputs, 15.6 W, 12 VDC, 1.3 A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
AMES15-12S277NZ
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, 1 Outputs, 15.6 W, 12 VDC, 1.3 A
  • Manufacturer: AIMTEC
  • Product type: AC / DC Enclosed Power Supplies
  • SVHC: To Be Advised
  • Product Range: AMES15-277NZ Series
  • No. of Outputs: 1Outputs
  • Output Power Max: 15.6W
  • Current, Output 4: -
  • Input Voltage VAC: 85V AC to 305V AC
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 1.3A
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 12VDC