AMEOF65-12SJZ — AC/DC Open Frame Power Supply (PSU), ITE, 1 Output, 65 W, 85V AC to 264V AC, Fixed
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
AMEOF65-12SJZ
AC/DC Open Frame Power Supply (PSU), ITE, 1 Output, 65 W, 85V AC to 264V AC, Fixed
  • SVHC: To Be Advised
  • Product Range: AMEOF65-JZ Series
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Input Voltage VAC: 85V AC to 264V AC
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 5.42A
  • Output Current - Output 4: -
  • Output Voltage - Output 1: 12VDC
  • Output Voltage - Output 4: -
  • Power Supply Applications: ITE
  • Power Rating (Forced Cooling): -
  • Power Rating (Convection Cooling): 65W