ALM150PS15C2-8 — AC/DC Power Supply, ITE & Medical, 1 Output, 150 W, 15 VDC, 10 A
Illustrative purposes only
ALM150PS15C2-8
AC/DC Power Supply, ITE & Medical, 1 Output, 150 W, 15 VDC, 10 A
  • Manufacturer: XP POWER
  • Product type: AC / DC External Plug In Adaptor Power Supplies
  • No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:150W; Output Voltage - Output 1:15V; Output Current - Output 1:10A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Connector:4 Way DIN
  • SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
  • Plug Type: IEC 60320 C8
  • Product Range: ALM150 Series
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Connector: 4 Way DIN
  • Output Power Max: 150W
  • Input Voltage VAC: 80V AC to 264V AC
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 10A
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 15VDC