AHM150PS24 — AC/DC Power Supply, ITE & Medical, 1 Output, 150 W, 24 VDC, 6.25 A
Illustrative purposes only
AHM150PS24
AC/DC Power Supply, ITE & Medical, 1 Output, 150 W, 24 VDC, 6.25 A
  • Manufacturer: XP POWER
  • Product type: AC / DC External Plug In Adaptor Power Supplies
  • No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:150W; Output Voltage - Output 1:24V; Output Current - Output 1:6.25A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Connec
  • SVHC: No SVHC (16-Jul-2019)
  • Plug Type: IEC 320 C14
  • Product Range: AHM Series
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Connector: 4 Way DIN
  • Output Power Max: 150W
  • Input Voltage VAC: 80V AC to 264V AC
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 6.25A
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 24VDC