AHE220PS12C6 — AC/DC Power Supply, ITE, 1 Output, 180 W, 12 VDC, 15 A
Illustrative purposes only
AHE220PS12C6
AC/DC Power Supply, ITE, 1 Output, 180 W, 12 VDC, 15 A
  • Manufacturer: XP POWER
  • Product type: AC / DC External Plug In Adaptor Power Supplies
  • No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:180W; Output Voltage - Output 1:12V; Output Current - Output 1:15A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Connector:4 Way Min
  • SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
  • Plug Type: IEC 60320 C6
  • Product Range: AHE220 Series
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Connector: 4 Way Mini DIN
  • Output Power Max: 180W
  • Input Voltage VAC: 90V AC to 264V AC
  • Input Voltage AC Max: 264V
  • Input Voltage AC Min: 90V
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 15A
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 12VDC