AED45US18 — AC/DC Power Supply, ITE, 1 Output, 45 W, 18.5 VDC, 2.5 A
Illustrative purposes only
AED45US18
AC/DC Power Supply, ITE, 1 Output, 45 W, 18.5 VDC, 2.5 A
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Connector: Barrel Plug Center Positive 2.5mm x 5.5mm x 12mm
  • Output Power Max: 45W
  • Input Voltage VAC: 90V AC to 264V AC
  • Input Voltage AC Max: 264V
  • Input Voltage AC Min: 90V
  • Power Supply Approvals: ITE
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 2.5A
  • Output Voltage - Output 1: 18.5VDC