ABS400-1024 — AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE & Medical, 1 Outputs, 400 W, 24 VDC, 16.7 A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
ABS400-1024
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE & Medical, 1 Outputs, 400 W, 24 VDC, 16.7 A
  • Manufacturer: BEL POWER SOLUTIONS
  • Product type: AC / DC Enclosed Power Supplies
  • SVHC: To Be Advised
  • Product Range: ABS400 Series
  • No. of Outputs: 1Outputs
  • Output Power Max: 400W
  • Current, Output 4: -
  • Input Voltage VAC: 90V AC to 264V AC
  • Power Supply Output Type: Adjustable, Fixed
  • Output Current - Output 1: 16.7A
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 24VDC