2300LL-102V-RC — INDUCTOR, 1MH, 20%, 3.5A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
2300LL-102V-RC
INDUCTOR, 1MH, 20%, 3.5A
  • Manufacturer: BOURNS JW MILLER
  • Product type: Through Hole Toroidal Inductors
  • Product Range:2300LL Series; Inductance:1mH; RMS Current (Irms):3.5A; DC Resistance Max:0.137ohm; Inductance Tolerance:± 20% 86K7137
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 1mH
  • Product Range: 2300LL Series
  • DC Resistance Max: 0.137ohm
  • RMS Current (Irms): 3.5A
  • Inductance Tolerance: ± 20%