2300LL-102-V-RC — Toroidal Inductor, 2300LL Series, 1 mH, 3.5 A, 0.137 ohm, ± 15%
Illustrative purposes only
2300LL-102-V-RC
Toroidal Inductor, 2300LL Series, 1 mH, 3.5 A, 0.137 ohm, ± 15%
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: Through Hole Toroidal Inductors
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 1mH
  • Product Range: 2300LL Series
  • DC Resistance Max: 0.137ohm
  • RMS Current (Irms): 3.5A
  • Inductance Tolerance: ± 15%