2300LL-101-V-RC — Toroidal Inductor, 2300LL Series, 100 µH, 7.8 A, 0.027 ohm, ± 15%
Illustrative purposes only
2300LL-101-V-RC
Toroidal Inductor, 2300LL Series, 100 µH, 7.8 A, 0.027 ohm, ± 15%
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: Through Hole Toroidal Inductors
  • SVHC: No SVHC (20-Jun-2016)
  • Inductance: 100µH
  • Product Range: 2300LL Series
  • DC Resistance Max: 0.027ohm
  • RMS Current (Irms): 7.8A
  • Inductance Tolerance: ± 15%