2300HT-470H-RC — HIGH CURRENT INDUCTOR, 47UH 10A 15%
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
2300HT-470H-RC
HIGH CURRENT INDUCTOR, 47UH 10A 15%
  • Manufacturer: BOURNS JW MILLER
  • Product type: Through Hole Toroidal Inductors
  • Inductance: 47µH
  • Product Range: 2300HT Series
  • DC Resistance Max: 0.028ohm
  • RMS Current (Irms): 10A
  • Inductance Tolerance: ± 15%