2200LL-H-220-RC — HIGH CURRENT INDUCTOR, 22UH, 12.6A, 15%
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
2200LL-H-220-RC
HIGH CURRENT INDUCTOR, 22UH, 12.6A, 15%
  • Manufacturer: BOURNS JW MILLER
  • Product type: Through Hole Toroidal Inductors
  • Inductance: 22µH
  • Product Range: 2200LL Series
  • DC Resistance Max: 0.008ohm
  • RMS Current (Irms): 12.6A
  • Inductance Tolerance: ± 15%