2200LL-330-H-RC — HIGH CURRENT INDUCTOR, 33UH, 11.1A, 15%
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
2200LL-330-H-RC
HIGH CURRENT INDUCTOR, 33UH, 11.1A, 15%
  • Manufacturer: BOURNS JW MILLER
  • Product type: Through Hole Toroidal Inductors
  • Inductance: 33µH
  • Product Range: 2200LL Series
  • DC Resistance Max: 0.01ohm
  • RMS Current (Irms): 11.1A
  • Inductance Tolerance: ± 15%