2200HT-221-V-RC — HIGH CURRENT INDUCTOR, 220UH, 4.3A, 15%
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
2200HT-221-V-RC
HIGH CURRENT INDUCTOR, 220UH, 4.3A, 15%
  • Manufacturer: BOURNS JW MILLER
  • Product type: Through Hole Toroidal Inductors
  • Inductance: 220µH
  • Product Range: 2200HT Series
  • DC Resistance Max: 0.091ohm
  • RMS Current (Irms): 4.3A
  • Inductance Tolerance: ± 15%