2200HT-102V-RC — HIGH CURRENT INDUCTOR 1000UH 1.9A 15%
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
2200HT-102V-RC
HIGH CURRENT INDUCTOR 1000UH 1.9A 15%
  • Manufacturer: BOURNS JW MILLER
  • Product type: Through Hole Toroidal Inductors
  • Inductance: 1mH
  • Product Range: 2200HT Series
  • DC Resistance Max: 0.49ohm
  • RMS Current (Irms): 1.9A
  • Inductance Tolerance: ± 15%